9f05c06f-c2f3-4ae4-8012-33b2cb28d161.jpg

Święto konia Andaluzyjskiego!!!

Dotychczas o Ferii del Caballo słyszałam tylko od mojej przyjaciółki- Blanki Satory, ale nigdy nie miałam okazji zobaczyć tego święta na żywo. Fiesta obchodzona jest w Jerez de la Frontera, malowniczym miasteczku w prowincji Kadyks.

Fiesta trwa tydzień, a miasto zmienia się nie do poznania! Już na wjeździe do miasta zaskoczył mnie widok na ulicy, kiedy zamiast samochodu, na rondzie wpuściłam piękne amazonki na koniach.

Mam wrażenie, że do tego święta kobiety przygotowują się cały rok, żeby zaprezentować na sobie przepiękne suknie, idealny makijaż i dodatki.

A myślą przewodnią imprezy jest to, aby bawić się całe noce w rytm muzyki latynoskiej, jedząc pyszne jedzenie znajdujące się w namiotach zwanych Casetami.

Niestety udało nam się zobaczyć tylko pierwszy dzień Ferii ponieważ następnego dnia wcześnie rano musieliśmy wracać do Polski! W przyszłym roku wracamy tu na cały tydzień i już nie możemy się doczekać!

Kalinka ma na sobie typowy strój i jak powiedziała Blanka, jest to ostatni krzyk mody, ponieważ bufki nie znajdują się na ramionach, tylko przy łokciach.

Udostępnij:

Dodaj komentarz