fullsizeoutput_90f

Nareszcie udało mi się usiąść do komputera…

Hiszpania przywitała nas gorącym słońcem, cudownymi ludźmi, pięknymi widokami, ciepłym oceanem, pysznym jedzeniem i w sumie mogłabym tak wymieniać bez końca…

fullsizeoutput_904

Od dwóch miesięcy bezskutecznie próbowałam usiąść do komputera, żeby coś napisać, ale zupełnie mi to nie wychodziło.

Jest coś w  stwierdzeniu, że Hiszpania to stan umysłu…

Sama miałam okazję doświadczyć tego na własnej skórze, bo będąc tutaj zupełnie zapominałam się o problemach, obowiązkach i stresach.

fullsizeoutput_33

Kończy się drugi miesiąc naszego pobytu tutaj i w związku z tym, że zupełnie nie nacieszyliśmy się naszym El Puerto, postanowiliśmy zostać tu na cały rok…

fullsizeoutput_90f

Ostateczną decyzję podjęliśmy po znalezieniu miejsca w szkole dla Kalinki i Julka, bo bez tego, tak długi pobyt byłby niemożliwy.

Udało nam się dostać do kameralnej szkoły w której dzieci uczą się w dwóch językach- realizują program angielski i hiszpański, dlatego od dwóch miesięcy, każdego dnia uczymy się hiszpańskiego.

Dodatkowo  dzieci były przez 10 dni na obozie jeździeckim i  4 tygodnie na żeglarskich półkoloniach, na których nikt nie mówił w języku angielskim.

Długo zastanawiałam się czy dobrze robię, bo to jednak ogromna zmiana dla dzieci.

Rozważałam wszystkie za i przeciw, bijąc się z myślami.

Możliwość poznawania świata, nauka języków i innej kultury zwyciężyła- dlatego zostajemy!!!!

Pamiętam jak ogromny wpływ na moje życie i edukacje miały podróże i jeśli mogę tu zostać to chcę, aby dzieci również złapały podróżniczego bakcyla!

fullsizeoutput_67

Poza poznawaniem nowych miejsc, ogromnym plusem  jest to, że mam mnóstwo czasu dla  dzieci!

fullsizeoutput_69

Przytulamy się, czytamy, uprawiamy sport…

fullsizeoutput_6d

I tyle cudownych osób nas odwiedza…

IMG_3794

Chwila z  bajkami…

ObTCCAqkSz+uwnz22C4gYw

Wspomnienia z obozu 🙂

a73c6178-99ce-44ad-8dea-45adb615fe48

Kalinka zaklina konie…

fullsizeoutput_967

 

Udostępnij:

5 komentarzy

  1. Wspaniala decyzja, gratuluje odwagi i obalenia wszystkich przeciw ! 😉 Sama mieszkam od roku poza Polska i zauwazylam jak bardzo przeprowadzka mnie zmienila, jak otworzyla oczy i umysl na nowe, ile sie nauczylam ( o jezyku nawet nie wspomne). Na pewno bedzie to dla Was bardzo owocne doswiadczenie ! Rozumiem obawy zmian jesli chodzi o dzieci, jednak taka zmiana tez wiele je nauczy, doda pewnosci siebie i pokaze, ze mozna. Zmian nie wolno sie bac ! Wielu ludzi nie ma tej swiadomosci. Pozdrawiam i czekam na nowe posty! Moze cos wiecej o Waszej pieknej okolicy ? 🙂

    1. To już 3 miesiące od kiedy tu jesteśmy i coraz bardziej zakochujemy się w tym miejscu! Mam bardzo dużo nauki języka z dziećmi, ale dziś zaczęłam pisać post o okolicy, więc niedługo wrzucę. pozdrawiam słonecznie!!!

  2. Post zdecydowanie za krotki! 🙂

  3. Pani Kamilo, a co z drugim Pani psem? Bo widzę, że tylko Bibi Wam towarzyszy?

Dodaj komentarz