Co wpływa na wrażliwość skóry…

Jestem modelką i moja skóra jest moim narzędziem pracy. W związku z tym bardzo dbam o jej wygląd i staram się nie narażać jej na podrażnienia. Niestety nie zawsze jest to możliwe, a nadmiar makijażu, przebywanie dużo czasu na dworze lub w klimatyzowanych studiach fotograficznych powoduje nadwrażliwość skóry. 

Dla kobiet o skórze wrażliwej nawet najzwyklejszy dzień może być pełen ukrytych zagrożeń. Zmiany temperatury, klimatyzacja, twarda woda…niezliczone czynniki zapalne, które mogą wszystkie powodować dyskomfort. Skóra atakowana na wszystkich frontach jest podrażniona, zaogniona i piecze.

Co zrozumiałe, kobiety te stale poszukują rozwiązań, aby uspokoić i wyciszyć ich skórę… Są w gotowe spróbować wszystkiego! Fora internetowe sugerują stosowanie domowych środków, takich jak miód, płatki owsiane, awokado lub nawet czekoladową maskę. Z pewnością smacznie, ale zawartość twojej spiżarni prawdopodobnie bardziej zaszkodzi niż uzdrowi twoją skórę. W rzeczywistości, środki te mogą zawierać potencjalne alergeny i substancje drażniące, zabiegi stosowane na własną rękę mogą spowodować, że skóra twojej twarzy będzie czerwona.

Prawdą jest, że specjalistyczne środki przygotowane specjalnie do pielęgnacji skóry wrażliwej są pierwszym krokiem w przywróceniu komfortu, ale proste zmiany w codziennych czynnościach mogą również mieć znaczący wpływ.

Zapraszam Was na stronę La Roche Posay, tam znajdziecie więcej cennych informacji na temat skóry wrażliwej!!!

Udostępnij:

2 komentarze

  1. super, coś dla mnie, a co z pękającymi naczynkami?

    1. Ja nigdy nie miałam takiego problemu, ale wiem że krem jest przeznaczony na różne problemy skórne.

Dodaj komentarz