IMG_0320

Corine de Farme bio kosmetyki dla całej rodziny…

IMG_0310

Marka o której dzisiaj napiszę jest mi znana od lat. Szczególnie przydatna w delikatnej pielęgnacji dzieci i niemowląt, ale jej kosmetyki dla dorosłych nie ustępują w jakości nawet o krok. Długo się zastanawiałam o którym produkcie tej marki napisać, bo wszystkie są bardzo dobre, ale w końcu zdecydowałam, że napiszę o nawilżającym kremie, bo bardzo ciężko jest mi znaleźć kremy, które nawilżają i pielęgnują moją skórę wystarczająco.

IMG_0320

Nawilżający krem Corine de Farme, Bio Relax Creme Nourrissante pielęgnuje i nawilża, a skóra po jego zastosowaniu jest sprężysta, odżywiona i lekko rozświetlona. W związku z akcją Ekologia w Rossmannie obie linie marki Corine de Farme BABY BIO ORGANIC i BIO ORGANIC dostępne są w sieci sklepów Rossmann.

1. Zastosowanie. ??

Jest to nawilżający krem do twarzy, ale ja stosuję go również na szyję i dekolt.

2. Składniki. ?

Opracowany z roślinnej gliceryny, odrobiny aloesu i ekstraktów z dzikiego kwiatu.

3. Ochrona zwierząt. ?

Kosmetyki Corine de Farme posiadają certyfikat ECOCERT, co oznacza, że materiały muszą pochodzić z ekologicznych źródeł. Minimum 95% wszystkich składników muszą stanowić składniki pochodzenia naturalnego. Poza tym jest całkowity zakaz testów na zwierzętach, brak składników modyfikowanych genetycznie, a także tych, które są na bazie ropy naftowej. W kremie tym 99% to składniki pochodzenia  naturalnego. 21% całości składników pochodzi z rolnictwa organicznego.

4. Konsystencja. ?

Bogata konsystencja, długo utrzymuje się na skórze, pozostawiając piękny zapach i lekki filtr, poprawiający komfort skóry.

5. Zapach. ?

Bardzo piękny, delikatny zapach dzikiego bratka.

6. Opakowanie. ?

Butelki PET zostały wyprodukowane w oddziale w Neuville-en-Ferrain niedaleko Lille.

Dzięki temu marka rocznie redukuje 150 000 km transportu drogowego i oszczędza odpowiednio 30% zwykłych odpadów przemysłowych rocznie. Marka ma na celu zmniejszanie śladu węglowego, a opakowania są poddawane recyclingowi.

7. Cena.?

Ok. 50 złotych za 50 ml.

OCENA OGÓLNA: 9/10

Idealnym uzupełnieniem do pielęgnacji kremem jest mgiełka różana, która delikatnie odświeża, nawilża i pielęgnuje skórę.

Wszystkie kosmetyki tej marki są teraz dostępne w sklepach Rossmann.

IMG_0309

Udostępnij:

1 komentarz

  1. Pani Kamilo, jak ten krem przedstawia się w temacie zatykania porów? Mam bardzo wrażliwa skórę, która potrzebuje mocnego nawilżenia jednak większość stosowanych przeze mnie kremów bardzo „mnie” zatyka czego efektem są wypryski i/lub zaskorniki. Bardzo ciężko dostosować mi krem. Cały czas szukam czegoś w rozsądnej cenie. Może Pani coś polecić?

Dodaj komentarz