img_8592

Dorastanie…

Góry Lala Kids, spodnie Little Gold King

Jak już wspomniałam kilka wpisów temu, przeczytałam na raty wspaniałą książkę, dotyczącą wychowania dzieci „Smart Love”. 

Zmieniła ona kilka moich dotychczasowych metod wychowawczych, a także utwierdziła, że w wielu sytuacjach postępuję właściwie.

Będę do niej wracać co jakiś czas i cytować, najbardziej wartościowe według mnie fragmenty!

Sesja do najnowszego magazynu „Kikimora”„Prezenty ani nie zakłócają, ani nie hamują procesu budowy wewnętrznego szczęścia. Nie istnieje immanentny związek między bogactwem a dobrą opieką rodzicielską czy wewnętrznym szczęściem dziecka…”

Cyt. „Smart Love”

Często słyszę, jak mamy mówią do swoich dzieci, że mają za dużo przyjemności i prezentów, więc to dlatego zachwowują się niegrzecznie, a tymczasem okazuje się, że to nie prezenty i pieniądze, lub ich brak mają wpływ na zachowanie. Zarówno dzieci z bardzo zamożnych, jak i bardzo biednych rodzin, potrzebują przede wszystkim opieki i miłości. Jeśli będą ją otrzymywać, to wyrosną na szczęśliwych i wartościowych ludzi.

„Rodzice regują złością rownież wtedy, gdy właściwe dla danego wieku zachowanie dziecka oceniają przez pryzmat standardów obowiązujących dorosłych.”

Cyt. „Smart Love” 

Dzieci myślą i zachowują się zupełnie innaczej niż dorośli i oczekiwanie od nich posłuszeństwa, a także reagowania w „dorosły sposób”, jest niezgodne z ich rozwojem.

Na przykład dzieci do lat trzech nie muszą się dzielić, a także prosić o pożyczenie zabawki lub czekać na swoją kolej. Więc jeśli nasz maluch zdecyduje nie dzielić się swoimi zabawkami, to mimo presji otoczenia, nie powinniśmy go do tego zmuszać. 

„Dzieci, które nie są przedwcześnie zmuszane do dzielenia się z innymi, zaczną się identyfikować ze wspaniałomyślnością, jaką okazują im rodzice, i w końcu staną się równie wspaniałomyślne- z miłości do swoich przyjaciół”. Jestem bardzo szczęśliwa, że moje dzieci kochają konie tak jak ja i że wspólnie możemy spędzać mnóstwo czasu w stajni, bez marudzenia, że im się nudzi. 


 

Kalinka i Julek bardzo chcą być duzi, a ja muszę godzić się z tym, że dorastają i towarzyszyć im w tej niezwykłej przygodzie, jaką jest dorastanie!

Jeszcze nadawano jeździli na rowerkach biegowych i na czterech kółkach, a dziś pożegnaliśmy się z rowerami dla maluchów i  zamieniliśmy na rowery „dla dużych”. 

Rowerki i kaski Decatlon PolskaW związku z tym, że jazda na nowych rowerach poszła nam całkiem nieźle, wybraliśmy się na długą wycieczkę do lasu!

A już niedługo razem z portalem www.naturalniedladzieci.com i z Decatlhlon Polska, pokażemy jak prawidłowo wybrać dziecięcy rowerek i akcesoria dla naszego malucha.Dorastamy! 

Udostępnij:

3 komentarze

  1. Pani Kamilo, w jaki sposób podnosi Pani odporność swoich dzieci? Moje dzieci pomimo zdrowej diety, świeżo wyciskanych soków codziennie , codziennych spacerów, od lutego praktycznie ciągle chorują. 🙁

    1. U nas głównie sport i prawidłowe żywienie. Kiedyś jak zaczęli chodzić do przedszkola to też trochę chorowali, ale teraz już na szczęście bardzo okazjonalnie. Warto robić badania krwi raz do roku i sprawdzać czy nie ma niedoborów!
      Pozdrawiam

      1. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Dodaj komentarz