img_6318-1

Studenckie życie…

IMG_6318.JPG

Spacer po Krakowskim Przedmieściu…

Dziś prawie cały dzień spędziłam na uczelni. Rozpoczęłam nowy kierunek studiów podyplomowych „Psychodietetykę”.
Po sześciu godzinach wykładów, wiele z produktów, które zażywałam i uważałam za zdrowe, zniknie z naszego menu.
O nowościach napiszę w przyszłym tygodniu, jak mi trochę głowa ochłonie, jednak dziś podzielę się wiedzą na temat suplementacji witaminy C.
Zbliża się okres zachorowań i wielu lekarzy i farmaceutów, zaleca nam spożywanie witaminy C lub np. Rutinoscorbinu. Tymczasem spożywanie witaminy C w tabletkach powoduje, iż nasz organizm przestaje przyswajać witaminę C z pożywienia, a dodatkowo może prowadzić do wielu chorób, m.in. nowotworu. Wystarczy nam witamina C zawarta w jedzeniu.
Poza tym, aby Rutinoscorbin przyniósł jakiekolwiek działanie dla naszego organizmu, musielibyśmy zjeść jednorazowo 80 tabletek.

Społeczeństwo Polskie ma niedobory witaminy D, więc powinniśmy podawać dzieciom witaminę D.

Jeśli spożywamy minimum 2 razy w tygodniu ryby morskie, nie musimy dodatkowo pić tranu.

Dziś na obiad krem brokułowo-cukiniowy.
Przepis:

-4 średnie cukinie (2 zielone i 2 żółte)
-2 ziemniaki
-pół pora
-5 różyczek brokuła
-5 pieczarek
-2 ząbki czosnku

Wszystkie składniki podsmażamy, aż się zarumienią. Następnie przekładamy do garnka i zalewamy wodą, na równi z warzywami. Gotujemy przez około dziesięć minut. Przyprawiamy i przelewamy do miseczek.

Smacznego!

IMG_6278-0.JPG

Odwiedziły mnie moje ukochane przyjaciółki, więc całe popołudnie i wieczór, razem z dzieciakami zwiedzaliśmy stare miasto.
A na kolacje pizza… 🙂

IMG_6345.JPG

Udostępnij:

4 komentarze

 1. Kamilko, a wiesz może czy zamiast witaminy D mogę dawać dzieciom tran, który jest bogaty w tę witaminę? chyba nie ma sensu dawać jedno i drugie, a tran ma jeszcze dodatkowo omega 3.
  Jesteś pewna, z to z rutunoscorbinem to prawda? Nie wiadomo już komu wierzyć, czy lekarzom i farmaceutom, czy dietetykom. Ciekawe, jakie badania potwierdzają te newsy…
  Co do wpływu sztucznej witaminy c na rozwój nowotworów to coś słyszałam, ale to chyba dotyczy osób, u ktorych już się coś zaczęło dziać z nowotworem…

  Pisz dalej czego się tam nauczysz, bo to ciekawe. A może poleć nam jakieś ciekawe książki, z których korzystasz na studiach?

  1. Zajęcia prowadzi Prof. Dr hab n. Medycznych Kozłowska Wojciechowska, która jest kierownikiem zakładu opieki farmaceutycznej, a także przewodnicząca Rady Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka. W związku z tym jeśli powołuje się na badania to napewno są wiarygodne.

  2. I oczywiście będę pisać, bo niesamowitych rzeczy się tu dowiaduję! ?

Dodaj komentarz