img_1964.jpg

Eko team…

Na dworze szaro, mokro i błotniście, ale nasz eko team świetnie radzi sobie w każdych warunkach! Droga do stajni jest pagórkowata (przynajmniej raz w tygodniu, ktoś rozwala sobie chłodnicę w samochodzie) i bardzo często zalana, ale mój Nissan Leaf daje sobie radę w terenie.

W listopadzie mija rok od kiedy rozpoczęłam moją przygodę z samochodem elektrycznym i z każdym kolejnym kilometrem coraz bardziej lubię ten samochód- Leaf na stałe wpisał się do naszej rodziny.

Po roku wydajność bateri nie zmieniła się- wciąż przejeżdżamy około 200 kilometrów bez ogrzewania i 150 kilometrów przy włączonej klimatyzacji lub ogrzewaniu.

Na tegorocznym Salonie Samochodowym w Tokio Nissan Motor Co., Ltd. prezentuje szereg fascynujących samochodów koncepcyjnych i seryjnych, zapowiadając w ten sposób najnowsze i przyszłe innowacje.

Jedną z atrakcji ekspozycji jest Nissan LEAF NISMO Concept.

LEAF NISMO Concept: flagowy elektryczny Nissan w wydaniu NISMO gwarantującym emocje z jazdy.


Nowy Nissan LEAF, wprowadzony na rynek we wrześniu, wyposażony jest w najnowszą generację systemu ProPILOT, który umożliwia autonomiczną jazdę jednym pasem autostrady. Do wyposażenia samochodu należy także ProPILOT Park — pierwszy system w japońskim samochodzie, który pomaga w parkowaniu, automatycznie sterując przyspieszeniem, hamowaniem, zmianą przełożeń i hamulcem postojowym. Kolejnym interesującym rozwiązaniem w nowym Nissanie LEAF jest e-Pedal, który pozwala kierowcy ruszać, zwiększać i zmniejszać prędkość, zatrzymywać się i utrzymywać samochód w bezruchu za pomocą jednego tylko pedału przyspieszenia.


Udostępnij:

Dodaj komentarz