Attachment_8

Dawno mnie tu nie było…

Ostatnio strasznie dużo się działo i zupełnie nie miałam kiedy pisać na blogu…

Praca, Komunia, wyjazdy, spotkania z przyjaciółmi i treningi spowodowały spowolnienie na blogu, ale postaram się wszystko nadrobić…

Mnóstwo eventów, warsztatów i ciekawych spotkań inspiruje mnie do ciągłego rozwijania się, uczenia i szkolenia!

Za nami piękny pokaz Roberta Kupisza i duetu Paprocki&Brzozowski❤️

Attachment

Warsztaty o bezpieczeństwie dzieci na wakacjach z Akademią 5-10-15: mój sektor to podróżowanie z dziećmi. Spotkanie prowadziła Malgosia Ohme.

Attachment_1
Kiedy pracowałam za granicą, jeżdżąc na rożne sesje zdjęciowe i pokazy, miałam okazję zwiedzić prawie cały świat!
Podróżowałam wtedy sama i ze względu na samotność nie potrafiłam cieszyć się miejscami, które odwiedzałam!
Wszystko zmieniło się, kiedy na świecie pojawiły się dzieci! Wtedy podróżowanie nabrało innych barw!
Podziwianie świata oczami dziecka jest bardziej ekscytujące, bo dzieci zwracają uwagę na szczegóły, których my- spieszący się dorośli nie zauważamy!
Ja raczej należę do mam, które lubią mieć stado w komplecie i bardzo ciężko jest mi się rozstawać z dziećmi na dłużej niż dzień, w związku z tym musiałam znaleźć złoty środek na to, aby umiejscowić dzieci w mojej podróżniczej pasji.
Podróżowanie z dziećmi wymaga sporych umiejętności logistycznych, ale jest trudne tylko na początku. Z każdą kolejną destynacją czerpiemy coraz większą radość ze wspólnego przemierzania świata i poznawania nowych miejsc.
Uczymy się cierpliwości, zachowań na lotnisku, zachowań w nowych krajach, mamy motywację do nauki języków- od kilku tygodni uczymy się np. Hiszpańskiego, gdyż w najbliższą podróż wybieramy się na 2 miesiące do Hiszpanii. Warto jest rozbudzać w dzieciach zamiłowanie do języków, gdyż mają one łatwość w przyswajaniu języków i uczą się znacznie szybciej niż dorośli.
Bez względu na to, czy podróż jest daleka czy bliska, musimy się do niej odpowiednio przygotować!
Mama zawsze musi i lubi mieć przy sobie prawie wszytko, ale jak wiadomo ilość bagażu, zwłaszcza tego przewożonego samolotem jest ograniczona, dlatego z każdą podróżą nasz bagaż jest coraz mniejszy i za każdym razem okazuje się, że i tak zabraliśmy za dużo rzeczy.
Na początku dzieci uwielbiały zabierać ze sobą zabawki, więc dźwigałam te plecaczki wypchane po brzegi, tylko po to, aby zobaczyć moje dzieci, tak zafascynowane nowym miejscem, że zupełnie zapominały o zabranych przez siebie zabawkach. Po trzech wyjazdach zbuntowałam się i teraz zabieramy ze sobą grę Uno i Doble, mini notesy i mini kredki, zawsze jakąś książkę i malutką maskotkę. Więcej zabawek w podróży nie potrzebujemy, bo zabawki znajdują się same- muszle, kamienie, piasek, drewienka- kreatywność dzieci nie ma końca.
Staram się też nie przesadzać z ilością ubrań, na całym świecie są sklepy, w których w razie problemu można dokupić coś do ubrania, a koszulka z napisem „I Love Spain” będzie nam potem przypominać o cudownych wakacjach.
Przed każdą podróżą czytam trochę o miejscu do którego się wybieramy, dzieci są bardzo szczęśliwe, kiedy spotykamy np budynki o których czytaliśmy jeszcze będąc w domu.
Czytamy o kuchni jaka jest w danym kraju, jakie są typowe dania, co warto zobaczyć, kupić, spróbować- planowanie wyprawy to jeden z najbardziej ekscytujących momentów, a późnej czeka nas już tylko wspaniała przygoda, która tak jak wszystko wymaga praktyki, aby sprawnie poruszać się po świecie!

Attachment_2

Attachment_3

Prowadziłam także warsztaty Working Balance, o tym jak być uważnym i jak znaleźć równowagę między pracą, a życiem osobistym. Kocham prowadzić warsztaty, bo wtedy jest mnóstwo czasu na inspirujące rozmowy i poznawanie wspaniałych ludzi.

 IMG_2311

IMG_2310

Z Maliną spędziliśmy super dzień na planie i już niedługo zobaczycie efekty naszej współpracy ❤️

 Attachment_7

Po sesji z Maliną pojawiłam się na planie Just Perfect Body – gorsetów modelujących sylwetkę🖤 W następnym poście pokażę Wam zdjęcia!

Attachment_9

W międzyczasie 8 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Oceanów i jak co roku, marka La Mer zachęcała do symbolicznego wsparcia, poprzez umieszczenie na swoim instagramie własnoręcznie namalowanego serca!

 Attachment_12

Prezenty o marki Badura spodobały się Kalinie i jej przyjaciółkom ❤️

Attachment_13

W drodze na pokaz Roberta Kupisza! Moja przyjaciółka Natalka wie, że kocham Zappy 🙈

Attachment_15

 Attachment_17

 

 

Udostępnij:

Dodaj komentarz