90e544ac-faad-4e56-be29-7f3a5dc741b1

Czy modelki jedzą…

90e544ac-faad-4e56-be29-7f3a5dc741b1

Ostatnio wiele osób pyta mnie co jest z tą dietą modelek i czy my w ogóle coś jemy…

Zacznę od tego, że przez 18 lat byłam chodzącym kompleksem, bo wydawało mi się, a raczej wmawiano mi na każdym kroku, że jestem za chuda.

Gdzie się nie pojawiłam zawsze budziło to kontrowersje, ale co ja mogłam zrobić, skoro taka była moja budowa ciała.

Próbowałam różnych głupich metod przytycia i ukrycia mojej chudości m.in jedzenia dużych ilości słodyczy, pizzy.

Zakładałam za duże i za szerokie swetry, żeby ukrywać swoje ciało, a moje nogi poza upalnymi dnia lata, raczej nie były wystawiane na światło dzienne, bo po co prowokować kolejne rozmowy na temat tego, że rodzice mnie nie karmią i że może bym coś zjadła i że nie będę miała dzieci w przyszłości.

Dałabym wtedy wszystko, żeby zamienić się na ciało- mieć 165 cm wzrostu, duży biust i bardziej okrągłą figurę, ale niestety nie było to możliwe.

615648d8-b148-487b-bdbc-90fcf5ae67e0

Kiedy miałam 18 lat i koleżanka stwierdziła, że powinnam spróbować sił w modelingu, a ja uznałam, że kompletnie się nie zna, bo przecież takiej „przeciętnej żyrafy” nikt nie zauważy.

Jakież było moje zdziwienie, kiedy po wielu namowach zgodziłam się pójść na casting i odrazu dostałam się do agencji.

Okazało się, że jest nas więcej- przygarbionych, próbujących ukryć swój wzrost „żyrafek”, stojących w kolejce po odrobinę wiary w siebie.

Wtedy właśnie zdałam sobie sprawę, że nie może być tak, że to inni mówią nam jak mamy wyglądać. Kiedy się rodzimy, uczymy się swojego ciała, oglądamy się w lustrze, zazwyczaj lubimy to co widzimy i dopiero od świata zewnętrznego dostajemy informacje, że coś jest z nami nie tak- a to może nos za długi, albo krzywy, albo garbaty, głowa lekko przyduża, albo niekształtna, stopy mogłyby być mniejsze, albo węższe, biust bardziej obfity, bo przecież jak jest mały to napewno „chłop”. Spaślak, anorektyczka, karakan, paszczur, pasztet, koński ryj- to tylko niektóre przykłady tego co słyszymy a ilość okrutnych słów, które przez całe życie fundują nam ludzie jest zatrważająca…

8275d6cc-8199-48d8-86f9-981a4067375c

Jeszcze wiele lat wracając do Polski przyjmowałam pozycję zamkniętą- bo pomimo tego, że robiłam międzynarodową karierę i chodziłam na wybiegach u wszystkich największych projektantów mody to kompleksy z dzieciństwa i wieku nastolatkowego siedziały we mnie bardzo głęboko!

Piszę o tym, bo wiem jak ważne jest, aby chronić siebie i swoich bliskich przed takimi komentarzami- jak lwica walczę, jeśli ktoś próbuje wsadzić moje dzieci do jakieś „szufladki”- za chudy, za wysoki, za gruby, zezowaty…

A odpowiadając na pytanie czy modelki jedzą- oczywiście, że tak! Przy tak intensywnym trybie życia nie byłyby w stanie podróżować i pracować na takich obrotach. 

Znam kilka modelek z zaburzeniami odżywiania, ale znam też dziewczyny z bulimią i anoreksją ze szkoły, z sąsiedztwa, z biura podróży- nie tylko z modelingu, więc nigdy nie można generalizować. 

Najczęściej wysokie dziewczyny są na początku bardzo szczupłe i to predysponuje je do modelingu, ale jest też wiele bardzo szczupłych dziewczyn, które nigdy modelkami nie będzie, a one też chcą się poczuć atrakcyjne- dlatego dajmy innym żyć i wyglądać tak jak chcą. 

6d125d9c-bb29-4d81-9e4c-efe6db6e8d47

Udostępnij:

3 komentarze

  1. Pani Kamilko jaka wy macie tam. Pogodę? Są tam jakieś niebezpieczne huragany czy burze? U nas na Pomorzu jest właśnie bardzo niebezpieczna pogoda. I tak sobie pomyślałam jak to jest w Hiszpanii?? A przy okazji przeprowadzka dokonczona? Bo pisała Pani o problemach z firmą… Pozdrawiam

    1. Pogoda super, narazie nie było kataklizmów! Przeprowadzka się udała, wszystko całe dojechało 🙂 bardzo dziękuję i pozdrawiam !!!

  2. Nic dodać, nic ująć☀️

Dodaj komentarz